Szybki kontakt
576 156 777

Otwórz menu

Projekty domów: Domy małe

Gotowe prefabrykowane domy: małe, tanie w budowie i po prostu piękne!

Świadomość wokół domów prefabrykowanych jest jeszcze w Polsce niewielka i właśnie staramy się to zmienić. Przykład: pokutuje mit, że to „kontenery” o niezbyt wyszukanej formie. Mamy nadzieję, że prefabrykowane domy małe i parterowe, które znajdziesz w tym dziale, przekonają Cię o tym, jak różnorodna i atrakcyjna jest to technologia.

Jakie domy znajdziesz w tym dziale?

Większość osób pytana o to, jaki dom chce wybudować, odpowie, że mały, bez szaleństw, zwyczajny… Pod tymi pojęciami jednak każdy rozumie coś innego. Po pierwsze, nasze najmniejsze propozycje, czyli prefabrykowane domy do ok. 35 m2. Można je postawić bez żadnych komplikacji prawnych, a ceny w pakiecie standardowym nie przekraczają 100 tys. zł.

Ale są tu też domy do 70 m2 i wiele osób ma na myśli właśnie taki metraż. Ich budowa też jest prostsza po zmianie przepisów. To domy małe i zazwyczaj parterowe, choć w projektach zdarza się też antresola lub małe poddasze. Osobna kategoria to domy niewielkie jak na potrzeby przeciętnej rodziny, czyli z metrażem nieprzekraczającym ok. 100 m2. Takie też znajdziesz w tym dziale. Małe i tanie w budowie domy są najchętniej wybierane przez polskie rodziny.

Prefabrykowane domy – małe i zaskakująco tanie

Jeśli chodzi o samą technologię, to prefabrykowane domy są zdecydowanie najprostsze w budowie. Przede wszystkim, jeśli chodzi o czas, jaki trzeba na to poświęcić. Od momentu złożenia zamówienia do wykonania takiego domu upływa najwyżej kilka miesięcy, a gotowy dom przyjeżdża na plac budowy i jest gotowy w 2-5 dni.

Zx157 D

53,6 m2
od 71796 PLN

Z262 D

63,0 / 66,9 m2
od 69405 PLN

Z57 D

55,3 / 69,8 m2
od 86392 PLN

Z252

73,4 / 77,1 m2
od 74257 PLN

Z12 D

99,0 / 134,0 m2
od 79121 PLN

Z87 D

65,1 / 70,7 m2
od 73182 PLN

Z11 D

51,2 m2
od 58968 PLN

Z42 D

37,5 m2
od 51071 PLN

Z78 D

66 / 69,6 m2
od 75758 PLN

Zx105 D

93,7 / 87,3 m2
od 82585 PLN

Tego nie da się porównać z żadną inną technologią, dlatego domy wykonane w technologii szkieletu stalowego, drewnianego czy keramzytu, stanowią zdaniem fachowców przyszłość budownictwa. Wystarczy pomyśleć o wszystkich tych, którzy latami czekali na ukończenie swojego niewielkiego domu. Niektórzy całkowicie rezygnowali z budowy, bojąc się rozmów z fachowcami czy częstych wizyt w składach budowlanych. Małe domki z projektów takich, jak Z42D czy Z78 D pozwalają znacznie większej ilości osób zrealizować marzenie o swoich czterech ścianach.

Domy małe — ale jakie konkretnie?

Prefabrykowane domy z gotowego projektu nie oznaczają braku różnorodności czy elegancji. W technologii szkieletu drewnianego zyskujesz możliwość stworzenia przytulnego, ekologicznego miejsca do zamieszkania. Szkielet drewniany jest nie tylko lekki i łatwy w montażu, ale również zapewnia doskonałą izolację termiczną, co przekłada się na oszczędność energii. Architektonicznie prefabrykowane domy te pozwalają na zróżnicowane formy – od klasycznych, jednokondygnacyjnych domków po nowoczesne konstrukcje z antresolami i przestronnymi tarasami.

Prefabrykowane domy w technologii szkieletu stalowego to kolejna fascynująca opcja. Stalowe konstrukcje gwarantują wytrzymałość i trwałość, jednocześnie umożliwiając elastyczność w projektowaniu. Dzięki stalowym ramom, prefabrykowane domy te mogą posiadać nowoczesne, minimalistyczne formy architektoniczne. Ponadto, stal jest odporna na warunki atmosferyczne i szereg innych czynników zewnętrznych, co przekłada się na długowieczność budynku. Zarówno w przypadku drewna, jak i stali, prefabrykowane domy małe stają się nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także estetycznym dodatkiem do krajobrazu miejskiego czy wiejskiego.

Interesują Cię prefabrykowane domy małe i tanie w budowie? Poniżej wszystkie najważniejsze pytania o te projekty.

  1. Czy prefabrykowane domy małe są popularne w Polsce? Tak, prefabrykowane domy małe cieszą się dużą popularnością w Polsce ze względu na swoją dostępność, atrakcyjne ceny i możliwość dostosowania do różnych potrzeb.

  2. Ile kosztuje budowa domu małego? Ceny budowy domów małych zależą od wielu czynników, ale w przypadku gotowych domów prefabrykowanych, koszty są zaskakująco konkurencyjne, zaczynając się już od około 100 tys. zł.

  3. Czy prefabrykowane domy małe są łatwe w adaptacji do zmian przepisów budowlanych? Tak, prefabrykowane domy małe zazwyczaj są łatwiejsze do dostosowania do zmian przepisów budowlanych, co sprawia, że ich budowa staje się prostsza i bardziej efektywna.

  4. Czy małe prefabrykowane domy można dostosować do potrzeb rodzinnych? Tak, małe prefabrykowane domy mają różnorodne projekty, które pozwalają dostosować je do potrzeb rodzinnych, zapewniając jednocześnie funkcjonalność i komfort mieszkania.

Projekty indywidualne

Nie znalazłeś gotowego rozwiązania dla siebie …. nic straconego.

W przedstawionych projektach można dokonywać adaptacji i niezbędnych zmian.

Nie zawsze się to opłaca dlatego, możemy też zaprojektować dla Ciebie wymarzony dom od podstaw  (uwzględniający potrzeby Twojej rodziny, warunki gruntowe oraz lokalne warunki zabudowy)

Jeśli masz już gotowy projekt z innej firmy – jesteśmy w stanie wycenić jego budowę jeśli dostaniemy właściwe materiały.

Zapraszamy do kontaktu: [email protected]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zobacz naszą politykę prywatności.

Technologia tradycyjna – murowana

Opis?

Zalety

Wady

Technologie Prefabrykacji

Pod tą nazwą kryją się wszystkie technologie  budowy, w których gotowe ściany i duże elementy budowlane wytwarza się  w fabryce, poza miejscem budowy. 

Podstawowa cześć procesu budowy zaczyna się w fabryce. Wszystkie duże elementy takie jak ściany, dachy, schody czy stropy przygotowywane są w zakładach produkcyjnych metodami przemysłowymi.

Obecnie technologia prefabrykacji jest coraz bardziej zaawansowane i pozwala na wysoki poziom dokładności jakości i unikaniu typowych błędów.

Zalety

Wady

Pakiet Podstawowy Plus

Dom wykonany jest technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Ten zakres, który jest najczęściej zamawiany. Wykonujemy go dla deweloperów oraz klientów indywidualnych.

Oferta zakłada wykonanie i montaż elementów, które zostaną wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym wraz z zabezpieczeniem dachu przed opadami.

Taki zakres pozwala na bardzo krótki montaż – cały dom około 3 – 5 dni – oraz dzięki temu redukcję kosztów.

Pozostaną do wykonania wyłącznie typowe prace budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.

Pakiet Podstawowy Plus+  to rozszerzony o 7 dodatkowych elementów pakiet podstawowy

Pakiet podstawowy plus +  to budowa Państwa domu z kolekcji Z500  od wbicia łopaty do wykończenia z zewnątrz. W cenę pakiety nie wlicza się  instalacji i wykończenia wewnętrznego.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu

Stolarka

Co dodatkowo zawiera pakiet?

Pakiet Podstawowy

Dom wykonany jest technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Ten zakres, który jest najczęściej zamawiany. Wykonujemy go dla deweloperów oraz klientów indywidualnych.

Oferta zakłada wykonanie i montaż elementów, które zostaną wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym wraz z zabezpieczeniem dachu przed opadami.

Taki zakres pozwala na bardzo krótki montaż – cały dom około 3 – 5 dni – oraz dzięki temu redukcję kosztów.

Pozostaną do wykonania wyłącznie typowe prace budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu

Stolarka

Dodatkowo zapewniamy

Pakiet Basic

To podstawowy program na start. Pozwala on inwestorom rozpocząć budowę a potem własną pracą lub lokalnymi ekipami ją kontynuować. Nie jest to do końca tak popularna jeszcze do dziś w Europie Wschodniej budowa systemem gospodarczym ale trochę ją przypomina. Pakiet Basic (mini) daje olbrzymią przewagę profesjonalnego zmontowania w ciągu 2 dni szkieletu drewnianego stanowiącego konstrukcję naszego domu.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu