Szybki kontakt
576 156 777

Otwórz menu

Projekty domów: Domy średnie

Domy średnie, czyli jakie? Idealne dla singla, pary, a także mniejszych i… większych rodzin

Łatwo jest powiedzieć, że metraż domu trzeba dobrać do swoich potrzeb. Tymczasem single i pary nierzadko budują z myślą o tym, że kiedyś założą rodzinę, a liczba dzieci z czasem może ulec zmianie… Dlatego prefabrykowane domy średnie są wybierane najczęściej ze wszystkich rodzajów, bo oferują paletę możliwości przy stosunkowo niskiej cenie.

Prefabrykowane domy średnie to nasza najpojemniejsza kategoria. Dlaczego? Mieszczą się w niej zarówno niewielkie konstrukcje o pow. ok. 65 m2, które mogą powstać bez pozwolenia, jak i całkiem „konkretne” domy rodzinne na ok. 120 m2. Gdybyśmy jednak mieli opisać w skrócie, czym charakteryzują się prefabrykowane domy średnie, to da się znaleźć pewne wspólne mianowniki.

Najpopularniejsze prefabrykowane domy: uniwersalne, średnie i na każdą kieszeń

Wbrew pozorom już na powierzchni ok. 65 m2 da się pomieścić miejsce do życia dla rodziny. W przykładowym projekcie Z211 D na parterze jest salon i pokój, a na 23-metrowym poddaszu aż trzy dodatkowe pokoje. To sprawia, że nawet rodzina 2+2 pomieści się na takim metrażu. Z kolei singiel może dopiero z czasem zagospodarować poddasze lub stworzyć tam dwa większe pokoje. Dużą zaletą, jeśli chodzi o prefabrykowane domy uniwersalne, jest czas budowy. Takie konstrukcje stają w wyznaczonym miejscu już w 3-5 dni. To całkowite przeciwieństwo tradycyjnego systemu budowlanego, w którym często po kilku latach wciąż jeszcze nie widać końca robót. Domy średnie prefabrykowane są najczęściej nieco tańsze od „zwykłych”. Dlaczego? Po pierwsze, po opłaceniu takiego domu cena już się nie zmieni, a jeśli budujesz z cegieł na przestrzeni kilku lat, to co chwilę musisz liczyć się z podwyżkami cen surowców i materiałów. Do tego tylko do nielicznych prac musisz wynająć ekipę, podczas gdy przy tradycyjnym domu jesteś właściwie zdany na fachowców. Po trzecie, nie ogranicza Cię pogoda, więc deszcz, śnieg czy upał nie wymuszają nieprzewidzianych przestojów.

Zx92

118,9 / 128,8 m2
od 142311 PLN

Z368 D

101,9 / 105,6 m2
od 99721 PLN

Z98 D

112,8 / 122,5 m2
od 112930 PLN

Z177 D

83,7 / 105,1 m2
od 102742 PLN

Z241 D

88,8 / 92,4 m2
od 93052 PLN

Z211 D

65,6 / 93,7 m2
od 93041 PLN

Z212 D

74,5 / 93,7 m2
od 97118 PLN

Z7 D

78,9 / 81,9 m2
od 77500 PLN

Z216 D

80,3 / 100,8 m2
od 104115 PLN

Z229 D

86,6 / 113,9 m2
od 104531 PLN

Najczęściej wybierane projekty

Domy powstają na bazie projektów z zaprzyjaźnionej pracowni Z500.pl. To daje nam wgląd w to, jakie prefabrykowane domy (popularne projekty), wybierają najchętniej Polacy. Hitem od lat zdecydowanie są prefabrykowane domy Z71 D i Z368 D. To uniwersalna architektura i pozbawiona udziwnień bryła (dach kopertowy w jednym i dwuspadowy w drugim przypadku). Metraże od 72 do 101 m2. Realizowaliśmy prefabrykowane domy średnie z tych projektach w niezliczonych wariantach kolorystycznych, bo Inwestor ma tu naprawdę duże pole do popisu, jeśli chodzi o personalizację.

Prefabrykowane domy średnie powinny oferować elastyczność przestrzenną, pozwalając na łatwą adaptację do różnych potrzeb mieszkańców. Ergonomiczny układ pomieszczeń, zapewniający funkcjonalność oraz wygodę, to nieodłączne elementy udanego projektu. Kluczową kwestią jest także wykorzystanie dostępnej powierzchni w sposób efektywny, zapewniając komfortowe warunki życia nawet na średnich metrażach.

Prefabrykowane domy średnie: dostosowane do współczesnych trendów

Współczesne prefabrykowane domy średnie powinny także uwzględniać najnowsze trendy architektoniczne i technologiczne. Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, inteligentnych systemów domowych czy ekologicznych materiałów budowlanych staje się normą. Uniwersalny projekt domu średniego powinien więc integrować te aspekty, tworząc przestrzeń, która nie tylko spełnia oczekiwania dzisiejszych mieszkańców, ale również jest gotowa na wyzwania przyszłości. To inwestycja w komfort i trwałość, łącząca nowoczesność z uniwersalnością.

Projekty indywidualne

Nie znalazłeś gotowego rozwiązania dla siebie …. nic straconego.

W przedstawionych projektach można dokonywać adaptacji i niezbędnych zmian.

Nie zawsze się to opłaca dlatego, możemy też zaprojektować dla Ciebie wymarzony dom od podstaw  (uwzględniający potrzeby Twojej rodziny, warunki gruntowe oraz lokalne warunki zabudowy)

Jeśli masz już gotowy projekt z innej firmy – jesteśmy w stanie wycenić jego budowę jeśli dostaniemy właściwe materiały.

Zapraszamy do kontaktu: [email protected]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zobacz naszą politykę prywatności.

Technologia tradycyjna – murowana

Opis?

Zalety

Wady

Technologie Prefabrykacji

Pod tą nazwą kryją się wszystkie technologie  budowy, w których gotowe ściany i duże elementy budowlane wytwarza się  w fabryce, poza miejscem budowy. 

Podstawowa cześć procesu budowy zaczyna się w fabryce. Wszystkie duże elementy takie jak ściany, dachy, schody czy stropy przygotowywane są w zakładach produkcyjnych metodami przemysłowymi.

Obecnie technologia prefabrykacji jest coraz bardziej zaawansowane i pozwala na wysoki poziom dokładności jakości i unikaniu typowych błędów.

Zalety

Wady

Pakiet Podstawowy Plus

Dom wykonany jest technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Ten zakres, który jest najczęściej zamawiany. Wykonujemy go dla deweloperów oraz klientów indywidualnych.

Oferta zakłada wykonanie i montaż elementów, które zostaną wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym wraz z zabezpieczeniem dachu przed opadami.

Taki zakres pozwala na bardzo krótki montaż – cały dom około 3 – 5 dni – oraz dzięki temu redukcję kosztów.

Pozostaną do wykonania wyłącznie typowe prace budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.

Pakiet Podstawowy Plus+  to rozszerzony o 7 dodatkowych elementów pakiet podstawowy

Pakiet podstawowy plus +  to budowa Państwa domu z kolekcji Z500  od wbicia łopaty do wykończenia z zewnątrz. W cenę pakiety nie wlicza się  instalacji i wykończenia wewnętrznego.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu

Stolarka

Co dodatkowo zawiera pakiet?

Pakiet Podstawowy

Dom wykonany jest technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Ten zakres, który jest najczęściej zamawiany. Wykonujemy go dla deweloperów oraz klientów indywidualnych.

Oferta zakłada wykonanie i montaż elementów, które zostaną wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym wraz z zabezpieczeniem dachu przed opadami.

Taki zakres pozwala na bardzo krótki montaż – cały dom około 3 – 5 dni – oraz dzięki temu redukcję kosztów.

Pozostaną do wykonania wyłącznie typowe prace budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu

Stolarka

Dodatkowo zapewniamy

Pakiet Basic

To podstawowy program na start. Pozwala on inwestorom rozpocząć budowę a potem własną pracą lub lokalnymi ekipami ją kontynuować. Nie jest to do końca tak popularna jeszcze do dziś w Europie Wschodniej budowa systemem gospodarczym ale trochę ją przypomina. Pakiet Basic (mini) daje olbrzymią przewagę profesjonalnego zmontowania w ciągu 2 dni szkieletu drewnianego stanowiącego konstrukcję naszego domu.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu