Szybki kontakt
576 156 777
biuro@domzfabryki.eu

Otwórz menu

Projekty domów: Domy rekreacyjne

Nowoczesne prefabrykowane domy rekreacyjne: gotowe w 3 dni!

Prefabrykowane domy rekreacyjne kojarzą się z chybotliwą konstrukcją znaną kiedyś z ogródków działkowych. Ten mit należy porzucić! Nowoczesne całoroczne domki działkowe nie tylko mogą stanąć na działce dosłownie w kilka dni, ale też przetrwają potem tyle samo, co każdy inny dom.

Technologia prefabrykowana jest wręcz wymarzona, jeśli chodzi o domy do rekreacji. Budynek powstaje w fabryce. Skąd jest przywożony na teren budowy i składany. To sprawia, że można dziś kupić działkę, a za kilka miesięcy przyjechać tam na urlop, mając już gotowe lokum. Jednocześnie prefabrykacja często opiera się na szkielecie drewnianym. Jest on wymarzony do budowy urokliwych górskich chat czy nadmorskich domów rekreacyjnych.

Czym różnią się domy rekreacyjne od domków letniskowych?

Kiedyś domki letniskowe rzeczywiście miały dość delikatną konstrukcję. Dziś też oczywiście da się takie kupić, ale istnieją też inne rozwiązania. Przykładowo prefabrykowane domy rekreacyjne stworzone na bazie szkieletu drewnianego pozwalają na docieplenie w taki sam sposób, jak prefabrykowane domy postawione w bardziej tradycyjnych technologiach. Dzięki temu są pełnoprawnymi domami mieszkalnymi, które od mieszkalnych mogą się różnić co najwyżej np. źródłem ogrzewania czy dodatkowymi udogodnieniami. Stawiane dziś domy działkowe są znacznie trwalsze niż kiedyś i z czasem można je przekształcić na cel mieszkalny.

Z57 D

55,3 / 69,8 m2
od 86392 PLN

Z12 D

99,0 / 134,0 m2
od 79121 PLN

Z11 D

51,2 m2
od 58968 PLN

Z42 D

37,5 m2
od 51071 PLN

Z451 D

49,1 / 51,4 m2
od 58014 PLN

Tu znajdziesz prefabrykowane domy rekreacyjne 70 m2, 35 m2 i inne nietypowe wymiary

Stawiamy prefabrykowane domy rekreacyjne z gotowych projektów, które następnie Inwestor może w dużym zakresie przerabiać pod kątem swoich potrzeb. Elewacja, źródło ciepła, a nawet technologia wykonania (keramzyt, szkielet drewniany, stalowy) – to wszystko da się zamówić zgodnie ze swoją wizją. omy rekreacyjne całoroczne, jak i te do wykorzystywania tylko latem, występują najczęściej w rozmiarze 35-70 m2. Z jednej strony przemawia za tym prawo budowlane, które pozwala stawiać właśnie takie prefabrykowane domy bez pozwolenia. Z drugiej jest to metraż odpowiedni, by kilkuosobowa rodzina mogła przyjemnie spędzić wakacje. prefabrykowane domy rekreacyjne 70 m2 mają już zazwyczaj poddasze, gdzie pod drewnianymi skosami jest dość miejsca na jedną lub dwie sypialnie. Realizujemy zamówienia na prefabrykowane domy rekreacyjne tego typu również dla właścicieli agroturystyk, jak i deweloperów – takie domki to sposób na skalowalny biznes, polegający na wynajmowaniu pokojów turystom.

Drewniane prefabrykowane domy rekreacyjne stanowią harmonijne połączenie naturalnej estetyki, funkcjonalności i ekologiczności. Technologia szkieletu drewnianego, wykorzystywana przy ich produkcji, zapewnia nie tylko szybki czas budowy, ale także doskonałą izolację termiczną, sprawiając, że taki domek jest przytulny i komfortowy przez cały rok. Wykorzystanie drewna nadaje im także niepowtarzalny urok, doskonale wpisując się w krajobraz górskich czy nadmorskich regionów. Drewniane prefabrykowane domy rekreacyjne są również wyjątkowo lekkie, co ułatwia ich transport i montaż na miejscu. Ilustrują one, że nowoczesna technologia prefabrykacji doskonale współgra z tradycyjnymi, naturalnymi materiałami.

Ile pokoi ma gotowy domek rekreacyjny z prefabrykatów całoroczny?

Projekty domów rekreacyjnych, zarówno te oparte na szkielecie drewnianym, jak i stalowym czy keramzytowym, starają się efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Standardowo, domki o metrażu 35-70 m2 posiadają co najmniej jedną sypialnię, kuchnię z przestrzenią do jedzenia oraz łazienkę. Modele o większym metrażu, jak prefabrykowane domy rekreacyjne 70 m2, często oferują dodatkowe pomieszczenia na poddaszu, co pozwala na stworzenie dodatkowych sypialni czy przestrzeni do relaksu. Architektura tych domów jest elastyczna, pozostawiając Inwestorowi możliwość dostosowania układu pomieszczeń do swoich indywidualnych potrzeb. prefabrykowane domy rekreacyjne, choć z założenia przeznaczone na czas wakacji, są projektowane tak, aby stanowiły funkcjonalne i komfortowe miejsce do zamieszkania, a także potencjalną inwestycję.

Interesują Cię gotowe, całoroczne prefabrykowane domy rekreacyjne? Napisz do nas lub przeczytaj poniższe FAQ:

  1. Czy budowa domu rekreacyjnego zajmuje naprawdę tylko 3 dni?

Tak, to możliwe dzięki technologii prefabrykacji. prefabrykowane domy rekreacyjne są wytwarzane w fabryce, a następnie transportowane na miejsce budowy, gdzie są składane. Cały proces, od zamówienia do gotowego lokum, trwa zaledwie kilka dni.

  1. Dlaczego warto wybrać gotowe prefabrykowane domy rekreacyjne całoroczne oparte na szkielecie drewnianym?

Technologia szkieletu drewnianego nie tylko zapewnia szybki czas budowy, ale także doskonałą izolację termiczną. Drewniane prefabrykowane domy rekreacyjne są przytulne, estetyczne, lekkie i łatwe w transporcie, co sprawia, że idealnie pasują do górskich czy nadmorskich regionów.

  1. Czym różnią się gotowe prefabrykowane domy rekreacyjne całoroczne od domków letniskowych?

Prefabrykowane domy rekreacyjne całoroczne, szczególnie te oparte na szkielecie drewnianym, pozwalają na docieplenie w taki sam sposób jak tradycyjne budynki mieszkalne. Różnice między nimi mogą dotyczyć jedynie np. źródła ogrzewania czy dodatkowych udogodnień, co sprawia, że dzisiejsze prefabrykowane domy rekreacyjne są trwalsze i bardziej uniwersalne.

  1. Czy istnieje możliwość dostosowania projektu domu rekreacyjnego pod swoje potrzeby?

Oczywiście, realizujemy prefabrykowane domy rekreacyjne z gotowych projektów, które można modyfikować zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Elewacja, źródło ciepła, a nawet technologia wykonania (keramzyt, szkielet drewniany, stalowy) – wszystko można dostosować do swojej wizji.

  1. Ile pokoi powinien mieć całoroczny dom rekreacyjny?

Standardowo, domki o metrażu 35-70 m2 posiadają co najmniej jedną sypialnię, kuchnię z przestrzenią do jedzenia oraz łazienkę. Modele o większym metrażu, takie jak prefabrykowane domy rekreacyjne 70 m2, oferują dodatkowe pomieszczenia na poddaszu, co pozwala na stworzenie dodatkowych sypialni czy przestrzeni do relaksu.

  1. Jak kształtują się ceny gotowych drewnianych domów rekreacyjnych (szkieletowych) w porównaniu z tradycyjnymi budynkami?

Cena drewnianych domów rekreacyjnych jest konkurencyjna, a korzyści z szybkiego czasu budowy, estetyki, funkcjonalności i trwałości sprawiają, że są one atrakcyjną inwestycją. W porównaniu z tradycyjnym budownictwem, ceny są często bardziej stabilne, nie ulegające wahaniom cen materiałów budowlanych czy wynagrodzeń.

Projekty indywidualne

Nie znalazłeś gotowego rozwiązania dla siebie …. nic straconego.

W przedstawionych projektach można dokonywać adaptacji i niezbędnych zmian.

Nie zawsze się to opłaca dlatego, możemy też zaprojektować dla Ciebie wymarzony dom od podstaw  (uwzględniający potrzeby Twojej rodziny, warunki gruntowe oraz lokalne warunki zabudowy)

Jeśli masz już gotowy projekt z innej firmy – jesteśmy w stanie wycenić jego budowę jeśli dostaniemy właściwe materiały.

Zapraszamy do kontaktu: biuro@domzfabryki.eu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zobacz naszą politykę prywatności.

Technologia tradycyjna – murowana

Opis?

Zalety

Wady

Technologie Prefabrykacji

Pod tą nazwą kryją się wszystkie technologie  budowy, w których gotowe ściany i duże elementy budowlane wytwarza się  w fabryce, poza miejscem budowy. 

Podstawowa cześć procesu budowy zaczyna się w fabryce. Wszystkie duże elementy takie jak ściany, dachy, schody czy stropy przygotowywane są w zakładach produkcyjnych metodami przemysłowymi.

Obecnie technologia prefabrykacji jest coraz bardziej zaawansowane i pozwala na wysoki poziom dokładności jakości i unikaniu typowych błędów.

Zalety

Wady

576 156 777
biuro@domzfabryki.eu

Pakiet Podstawowy Plus

Dom wykonany jest technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Ten zakres, który jest najczęściej zamawiany. Wykonujemy go dla deweloperów oraz klientów indywidualnych.

Oferta zakłada wykonanie i montaż elementów, które zostaną wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym wraz z zabezpieczeniem dachu przed opadami.

Taki zakres pozwala na bardzo krótki montaż – cały dom około 3 – 5 dni – oraz dzięki temu redukcję kosztów.

Pozostaną do wykonania wyłącznie typowe prace budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.

Pakiet Podstawowy Plus+  to rozszerzony o 7 dodatkowych elementów pakiet podstawowy

Pakiet podstawowy plus +  to budowa Państwa domu z kolekcji Z500  od wbicia łopaty do wykończenia z zewnątrz. W cenę pakiety nie wlicza się  instalacji i wykończenia wewnętrznego.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu

Stolarka

Co dodatkowo zawiera pakiet?

Pakiet Podstawowy

Dom wykonany jest technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Ten zakres, który jest najczęściej zamawiany. Wykonujemy go dla deweloperów oraz klientów indywidualnych.

Oferta zakłada wykonanie i montaż elementów, które zostaną wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym wraz z zabezpieczeniem dachu przed opadami.

Taki zakres pozwala na bardzo krótki montaż – cały dom około 3 – 5 dni – oraz dzięki temu redukcję kosztów.

Pozostaną do wykonania wyłącznie typowe prace budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu

Stolarka

Dodatkowo zapewniamy

Pakiet Basic

To podstawowy program na start. Pozwala on inwestorom rozpocząć budowę a potem własną pracą lub lokalnymi ekipami ją kontynuować. Nie jest to do końca tak popularna jeszcze do dziś w Europie Wschodniej budowa systemem gospodarczym ale trochę ją przypomina. Pakiet Basic (mini) daje olbrzymią przewagę profesjonalnego zmontowania w ciągu 2 dni szkieletu drewnianego stanowiącego konstrukcję naszego domu.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu