Szybki kontakt
576 156 777
biuro@domzfabryki.eu

Otwórz menu

Technologia szkieletu stalowego

Dom stalowy szkieletowy? Brzmi jak science-fiction, ale takie projekty realizuje się z powodzeniem także w Polsce!

Technologia szkieletowa stalowa pochodzi z Nowej Zelandii i Australii. Popularna jest także na terenach narażonych na ruchy tektoniczne. Zbliżona jest do technologii szkieletowej drewnianej, ale szkielet wykonywany jest z profili stalowych. Ocynkowana stal to wytrzymały materiał, odporny na korozję i czynniki zewnętrzne.

Zgodnie z wymaganiami wybranego projektu, dom stalowy szkieletowy planuje konstruktor, a potem odpowiedni program połączony z maszynami. Tak powstaje zestaw stalowego szkieletu, który potem należy ze sobą złączyć. Gdy takie elementy trafiają na plac budowy, tak naprawdę gotowy dom stalowy szkieletowy powstanie w kilka dni.

O czym warto pamiętać w przypadku technologii szkieletu stalowego?

 1. Jako że stal jest dobrym przewodnikiem, aby wybudować dom stalowy, należy zadbać o izolację konstrukcji, by z domu nie ubywało ciepła.

 2. Pozostałe rady podobnie jak w przypadku domu drewnianego.

 3. Firma podejmująca się budowy w tej technologii powinna posiadać odpowiednie doświadczenie. Wszystko opiera się – dosłownie i w przenośni – na jakości każdego z elementów, więc nie ma tu miejsca na braki w umiejętnościach na hali produkcyjnej.

Domy ze stali – projekty, które da się tak zrealizować

Wbrew pozorom ilość projektów, na bazie których da się zrealizować dom w technologii szkieletu stalowego, jest właściwie nieograniczona.

Po pierwsze to mogą być proste, użytkowe konstrukcje, jak garaże, hale i magazyny.

Z drugiej strony technologia szkieletu stalowego jest jedną z najczęściej wykorzystywanych przez architektów, gdy chodzi o eksperymenty formalne. „Zardzewiałe” ściany, zzieleniałe elewacje, błyszczące w słońcu dachy – to wszystko da się uzyskać, eksperymentując w projekcie z domem ze stali.

My możemy zrealizować w technologii stalowej dowolny dostępny na naszej stronie projekt domu mieszkalnego.

Domy na szkielecie stalowym – opinie

W Polsce to wciąż mało popularna technologia. Jeśli chodzi o domy na szkielecie stalowym, opinie pozytywne można zaczerpnąć przede wszystkim z krajów, w których doszło do rozkwitu tego sposobu budowy. Słynna Opera w Sydney, jeden z najsłynniejszych budynków świata, opiera się właśnie na takim szkielecie. Ale w tym kraju powstają też zwykłe domy ze stali, w opinii Australijczyków o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na słoną wodę czy ruchy sejsmiczne. Na świecie na bazie technologii szkieletu stalowego wybudowano m.in. Burj Kalifa czy Stadion Narodowy w Pekinie.

Podsumowanie informacji o technologii stalowej

 1. Czym jest technologia szkieletu stalowego w budownictwie? Technologia szkieletu stalowego wykorzystuje stalowe profile jako główny element konstrukcyjny. Ocynkowana stal jest używana do stworzenia wytrzymałego i odpornego na korozję szkieletu, który stanowi podstawę dla budowy domów.

 2. Jakie są korzyści z budowy domu ze stali? Domy ze stali charakteryzują się trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Technologia szkieletu stalowego umożliwia szybką budowę, a stalowe elementy są odporne na korozję.

 3. Czy domy ze stali są popularne w Polsce? Technologia szkieletu stalowego nie jest jeszcze powszechnie popularna w Polsce, ale zyskuje na znaczeniu. Pozytywne opinie można zaczerpnąć z krajów, gdzie ta metoda budowy jest szeroko stosowana.

 4. Czy budowa domu ze stali jest szybka? Tak, technologia szkieletu stalowego umożliwia szybką budowę. Gotowy szkielet stalowy, stworzony wcześniej w fabryce, łączy się na miejscu, co pozwala na zbudowanie domu w kilka dni.

 5. Jakie są główne wyzwania przy budowie domu ze stali? Izolacja cieplna jest kluczowym aspektem przy budowie domu ze stali, ponieważ stal jest dobrym przewodnikiem ciepła. Konieczne jest zadbanie o odpowiednią izolację, aby utrzymać ciepło wewnątrz budynku.

 6. Czy można zrealizować różnorodne projekty domów ze stali? Tak,  oprócz standardowych domów, można zrealizować projekty garaży, hal czy magazynów. Architekci mogą również eksperymentować z formami i stylem.

 7. Czy domy ze stali są odporne na warunki atmosferyczne? Tak, ocynkowana stal używana w technologii szkieletu stalowego jest odporna na korozję, co sprawia, że domy ze stali są trwałe i odporne na wpływ warunków atmosferycznych.

 8. Czy technologia szkieletu stalowego ma zastosowanie w projektach eksperymentalnych? Tak, technologia szkieletu stalowego jest często wybierana przez architektów do eksperymentów formalnych. Różne efekty estetyczne, takie jak „zardzewiałe” ściany czy błyszczące dachy, są osiągalne w projektach domów ze stali.

 9. Jakie są opinie na temat domów na szkielecie stalowym? Opinie o domach ze stali są pozytywne, zwłaszcza w krajach, gdzie ta technologia jest powszechnie stosowana. Domy na szkielecie stalowym są uważane za wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

 10. Czy technologia szkieletu stalowego jest dostępna dla projektów mieszkalnych w Polsce? Tak, technologia szkieletu stalowego jest dostępna dla różnorodnych projektów mieszkalnych w Polsce. Firmy budowlane oferują realizację domów ze stali na bazie różnorodnych projektów.

Jeśli chcesz zadać inne pytania o domy stalowe, skontaktuj się z nami.

Projekty indywidualne

Nie znalazłeś gotowego rozwiązania dla siebie …. nic straconego.

W przedstawionych projektach można dokonywać adaptacji i niezbędnych zmian.

Nie zawsze się to opłaca dlatego, możemy też zaprojektować dla Ciebie wymarzony dom od podstaw  (uwzględniający potrzeby Twojej rodziny, warunki gruntowe oraz lokalne warunki zabudowy)

Jeśli masz już gotowy projekt z innej firmy – jesteśmy w stanie wycenić jego budowę jeśli dostaniemy właściwe materiały.

Zapraszamy do kontaktu: biuro@domzfabryki.eu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zobacz naszą politykę prywatności.

Technologia tradycyjna – murowana

Opis?

Zalety

Wady

Technologie Prefabrykacji

Pod tą nazwą kryją się wszystkie technologie  budowy, w których gotowe ściany i duże elementy budowlane wytwarza się  w fabryce, poza miejscem budowy. 

Podstawowa cześć procesu budowy zaczyna się w fabryce. Wszystkie duże elementy takie jak ściany, dachy, schody czy stropy przygotowywane są w zakładach produkcyjnych metodami przemysłowymi.

Obecnie technologia prefabrykacji jest coraz bardziej zaawansowane i pozwala na wysoki poziom dokładności jakości i unikaniu typowych błędów.

Zalety

Wady

576 156 777
biuro@domzfabryki.eu

Pakiet Podstawowy Plus

Dom wykonany jest technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Ten zakres, który jest najczęściej zamawiany. Wykonujemy go dla deweloperów oraz klientów indywidualnych.

Oferta zakłada wykonanie i montaż elementów, które zostaną wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym wraz z zabezpieczeniem dachu przed opadami.

Taki zakres pozwala na bardzo krótki montaż – cały dom około 3 – 5 dni – oraz dzięki temu redukcję kosztów.

Pozostaną do wykonania wyłącznie typowe prace budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.

Pakiet Podstawowy Plus+  to rozszerzony o 7 dodatkowych elementów pakiet podstawowy

Pakiet podstawowy plus +  to budowa Państwa domu z kolekcji Z500  od wbicia łopaty do wykończenia z zewnątrz. W cenę pakiety nie wlicza się  instalacji i wykończenia wewnętrznego.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu

Stolarka

Co dodatkowo zawiera pakiet?

Pakiet Podstawowy

Dom wykonany jest technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Ten zakres, który jest najczęściej zamawiany. Wykonujemy go dla deweloperów oraz klientów indywidualnych.

Oferta zakłada wykonanie i montaż elementów, które zostaną wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym wraz z zabezpieczeniem dachu przed opadami.

Taki zakres pozwala na bardzo krótki montaż – cały dom około 3 – 5 dni – oraz dzięki temu redukcję kosztów.

Pozostaną do wykonania wyłącznie typowe prace budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu

Stolarka

Dodatkowo zapewniamy

Pakiet Basic

To podstawowy program na start. Pozwala on inwestorom rozpocząć budowę a potem własną pracą lub lokalnymi ekipami ją kontynuować. Nie jest to do końca tak popularna jeszcze do dziś w Europie Wschodniej budowa systemem gospodarczym ale trochę ją przypomina. Pakiet Basic (mini) daje olbrzymią przewagę profesjonalnego zmontowania w ciągu 2 dni szkieletu drewnianego stanowiącego konstrukcję naszego domu.

Co zawiera pakiet?

Ściany zewnętrzne

Ścianki działowe

Konstrukcja dachu